Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upptäck fördelen med att använda LED-lampor i din vardag med vår 3-pack LED-lampor, som ger en kombination av effektivitet och estetik. Varje lampa förbrukar endast 7W, vilket innebär att du får en energisnål lösning som ändå levererar på hög nivå.
Den höga ljuskvaliteten med ett RA-värde på 80-85 säkerställer att alla färger speglas naturligt och vackert, vilket gör dessa lampor idealiska för att skapa en behaglig atmosfär i hemmet.
Med ett varmvitt ljus erbjuder dessa LED-lampor ett avkopplande sken som skapar en inbjudande miljö. Perfekt för både vardagsrum och sovrum, där du vill ha en trivsam och lugn belysning.
Välj dessa LED-lampor för en hållbar belysningslösning som både sparar energi och ger ett fantastiskt ljus. Perfekta för alla som uppskattar en kombination av kvalitet och stil i sin heminredning.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 770 lumens |
| Spridning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | E27 |
| Bredd | 107 mm. |
| Djup | 60 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 7W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
