Vi hjälper gärna: 031-301 18 89

Ny
Upptäck en perfekt kombination av funktion och estetik för ditt 48V skensystem med denna högkvalitativa skenspot. Designad för att leverera ett effektivt och kontrollerat ljus, är den här skenspoten ett utmärkt val för olika belysningslösningar.
Det neutralvita ljuset på 4000K gör denna skenspot perfekt för arbetsmiljöer där ett naturligt ljus utan blåa eller gula nyanser krävs. Detta garanterar att produkter och ytor ser naturliga ut, och hjälper till att skapa en behaglig atmosfär.
Med sin eleganta och diskreta design är denna skenspot inte bara praktisk utan också estetiskt tilltalande. Den smidiga, magnetiska monteringen gör installationen enkel och problemfri, vilket gör den till ett idealiskt val för både kommersiella och privata miljöer.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 1000 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| UGR | 19 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 23 mm. |
| Bredd | 220 mm. |
| Djup | 42 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 12W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
