Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upplev överlägsen belysning med vår moderna 60x60 LED-panel som kombinerar stil med funktionalitet. Denna panel är den perfekta lösningen för alla som söker en energieffektiv belysningslösning med hög prestanda.
Oavsett om det handlar om att lysa upp en arbetsplats, skapa en behaglig atmosfär i hemmet eller för särskilda dekorativa tillfällen, kan vår LED-panel möta en mängd olika behov. Dess höga ljuseffektivitet på 119 lm/W garanterar en stark ljusström samtidigt som energiförbrukningen hålls låg.
Välj denna vita LED-panel för en intelligent och stilren belysningslösning som erbjuder både pålitlighet och estetik. Med sin moderna design och den senaste LED-tekniken är det ett perfekt tillskott i vilket rum som helst.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 3600 lumens |
| Spridning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 26.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 34 mm. |
| Bredd | 595 mm. |
| Djup | 595 mm. |
| Material | Aluminium+PS |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 36W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
