Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Perfekt för utomhusmiljöer, denna trädgårdslampa erbjuder både funktionalitet och stil. Med en effekt på 7W och avsedd för anslutning till 230V, är det en idealisk lösning för belysning av trädgårdar och utomhusområden.
Denna lampa är designad för att motstå olika väderförhållanden och är därmed hållbar och pålitlig. Den varmvita ljusfärgen ger en mjuk och inbjudande atmosfär, vilket gör den perfekt för att framhäva dina utomhusytor på ett elegant sätt.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Varm vit kulör | 3000K |
| Ljusstyrka | 400 lumens |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 7W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
