Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upptäck den eleganta och högpresterande 9W Torre vägglampan, designad för att ge ett fokuserat och klart ljus. Med ett effektivt ljus för 230V anslutning, lyser den upp ditt utrymme med stil och funktionalitet.
Ljusstyrka & Kvalitet
Färgtemperatur & Alternativ
Skydd & Beständighet
Med 9W Torre vägglampa får du inte bara ett funktionellt belysningselement utan också ett dekorativt inslag som lyfter hela rummet eller området. Perfekt för både kontor och hem som kräver ett pålitligt och estetiskt belysningsval.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Neutral vit kulör | 4000K |
| Kall vit kulör | 6000K |
| Ljusstyrka | 810 lumens |
| Spridning | 15 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP44 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 9W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
