Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Snygg 60x60 LED-panel av högsta kvalitet med vit kant.
Kan sättas upp direkt i ett 60x60 takspår eller monteras med ram.
Panelen levereras komplett med ett icke-dimbart driver (1050mA 30-42V) som kan anslutas till 230V.
Ett 40W dimbart driver kan köpas till separat.
Upptäck den kraftfulla 60x60 LED-panelen, en energieffektiv lösning med en effekt på 40W. Den är designad för att enkelt anslutas till 230V, vilket gör den perfekt för olika inomhusmiljöer.
Den breda spridningen säkerställer en jämn fördelning av ljuset som är tillräcklig för de flesta behov, samtidigt som den erbjuder en hög ljuskvalitet.
Välj den perfekta färgtemperaturen för dina behov:
Den vita kanten på panelen ger ett stilrent utseende som enkelt smälter in i ditt inomhusutrymme. Med 124 lm/W levererar den en otrolig mängd ljus per watt, vilket gör den till ett hållbart val för moderna belysningslösningar.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Förvarings rum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Kök / Kontor (min 300 lux) | Precisionsarbete (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 st | 1 st | 2 st | 2 st |
| 25 m2 | 1 st | 2 st | 3 st | 5 st |
| 100 m2 | 3 st | 6 st | 9 st | 15 st |
| Ljus | |
|---|---|
| Neutral vit kulör | 4500K |
| Kall vit kulör | 6500K |
| Ljusstyrka | 4950 lumens |
| Spridning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 25.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 12,5 mm. |
| Bredd | 595 mm. |
| Djup | 595 mm. |
| Material | Aluminium+PMMA |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 40W |
| Spänning | 230V |
| Spänningsintervall | AC:200-240V, 50/60Hz |
| Energiklass | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

V-Tac strävar efter att vara bland de ledande inom utveckling och spridning av energieffektiva produkter. Inom LED är V-Tac den 3:e största LED-producenten i Europa.
V-Tac har rykte om sig att vara ett av de mest pålitliga märkena på marknaden. De erbjuder LED-produkter av utmärkt kvalitet. Förutom LED-produkter omfattar deras sortiment energibesparande produkter som solceller och värmepumpar.
V-Tac är ett europeiskt företag med huvudkontor i London.
Officiell distributör
Vi är den officiella distributören i Norden. Därför köper du direkt från "källan" när du köper en V-Tac-produkt hos oss - det säkerställer snabb och bra service i alla avseenden.
Europas 3:e största LED-producent
Förutom att vara spridd i Skandinavien har V-Tac vunnit stort insteg i Sydeuropa. Bland annat länder som Italien, Frankrike och Spanien har anammat V-Tac. V-Tac är närvarande i över 70 länder, vilket säkerställer dem en position som Europas 3:e största LED-producent.



Mattvit, IP44, godkänd för montering i isolering