Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna energieffektiva LED-lampa med en effekt på 7W erbjuder en kombination av hög ljusstyrka och lång livslängd. Med en klassisk E27 sockel kan den enkelt ersätta traditionella glödlampor.
Specifikationer:Med sitt glashölje och design i A60-format, ger lampan ett stilrent och modernt intryck. Den utmärkta ljuskvaliteten säkerställer att alla färger visas naturligt och vackert, vilket gör den lämplig för både hem och kontor.
Upptäck fördelarna med en lampa som kombinerar hög energieffektivitet och optimal ljusspridning. Perfekt för alla som vill ha ett miljövänligt alternativ utan att kompromissa med ljuskvaliteten.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 930 lumens |
| Spridning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | E27 |
| Bredd | 107 mm. |
| Djup | 60 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 7W |
| Spänning | 230V |
| Energiklass | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
