Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upptäck en kostnadseffektiv och miljövänlig ljuskälla med vår moderna LED-lampa. Perfekt för både hem och kontor, erbjuder denna lampa en kombination av hög prestanda och lång hållbarhet.
Specifikationer:Denna LED-lampa kombinerar effektivitet och ljuskvalitet på ett imponerande sätt. Med en ljusstyrka på 870 lumen och en bred spridning på 300 grader, säkerställs en jämn och omfattande ljusfördelning i dina utrymmen.
Den höga ljuskvaliteten med ett RA-värde på 80-85 betyder att färger återges korrekt och naturligt, vilket gör den idealisk för alla typer av belysningsbehov. Oavsett om det är för arbetsbelysning eller en mysig atmosfär, levererar denna lampa på alla nivåer.
Med ett låg effekt på endast 7W kan du minska energiförbrukningen utan att kompromissa med ljusstyrkan. E27-sockeln gör installationen enkel och kompatibel med de flesta armaturerna på marknaden, medan anslutning till 230V försäkrar en stabil och pålitlig strömtillförsel.
Investera i hållbar och kvalitativ belysning som bidrar till dina energibesparingar samtidigt som den bevarar en hög standard av ljuskvalitet. Perfekt för dem som värdesätter både miljö och ekonomi.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 870 lumens |
| Spridning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | E27 |
| Bredd | 107 mm. |
| Djup | 60 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 7W |
| Spänning | 230V |
| Energiklass | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
